superliga e kosoves tabela

Dezember 29th, 2020 by

Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Tabelle Superliga e Kosovës 19/20 . € 81 K € FC Prishtina: FC Prishtina: 34: 24,7: 10: 3,75 mio. Superliga kosovare e hendbollit është emri i ligës së hendbollit të Kosovës. Linku i lajmit u kopjua. Superliga e Kosovës, aussi connu sous le nom IPKO Superliga e Kosovës, est une ligue football professionnel/le en Kosovo pour hommes. Superliga 2020/2021 rezultati na Rezultati.com nudi rezultate uživo, rezultate, Superliga 2020/2021 stanje i detalje susreta (strijelce golova, crvene kartone, …). Szczebel ligi: 1.liga - Kosowo Wielkość ligi: 10 drużyn : Liczba zawodników: 268 : Obcokrajowcy: Në këtë javë, futbolli kosovar ishte i varfër për nga numri i golave, pasi në total u realizuan vetëm 11 sosh. Ndërsa në Podujevë, Llapi ka triumfuar ndaj Trepçës ’89 me rezultat 5 me 0. Argjend Malaj në tentim për ta larguar topin, ka çuar atë në rrjetën e ekipit të tij, për të ia dhënë Drenicës fitoren. Më poshtë keni mundësinë që të shikoni tabelën e plotë të Superligës së Kosovës. Tabelle Superliga e Kosovës 20/21 . Kanë përfunduar katër ndeshjet e javës së 18-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. Login to add posts to your read later list ; IPKO Superliga 2019/2020 Home > IPKO Superliga 2019/2020. Table Superliga e Kosovës 20/21 . In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. Tabela e Superligës së Kosovës pas tri ndeshjeve të sotme. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Check Superliga 2020/2021 page and find many useful statistics with chart. pranoni Kushtet e përdorimit. Të gjitha informacionet rreth Klubit Futbollistik DRITA nga Gjilani. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Superliga 2020/2021 Live-Ticker auf FlashScore.de bietet Livescore, Resultate, Superliga 2020/2021 Ergebnisse und Spieldetails (Torschützen, rote Karten, …). Lider i elitës së futbollit kosovar, Ballkani ka vazhduar me fitore, duke mposhtur Arbërin me rezultat bindës 4-2. In the 20/21 season, among the most popular teams in Superliga e Kosovës for online searches are KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita. Informata . Skuadra e Drenicës ka triumfuar përballë skuadrës së Feronikelit me rezultat 1 me 0. € 145 K € 3,63 mio. Table Superliga e Kosovës 19/20 . € 110 mil € 3,75 mi. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës Diese Seite zeigt die detaillierte Tabelle eines Wettbewerbs. Linku i lajmit u kopjua . Superliga e basketbollit, rezultatet komplete dhe tabela Superliga 11 Nëntor 2018 21:25 Kampioni aktual i Kosovës në basketboll, Bashkimi, e ka pësuar humbjen e 5-të në 8 javët e para. DRITA FC. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. The home, away and annual tables are displayed on the right side. Historia e Klubit; Stadiumi Selami Osmani – BEZI – Dhome e trofeve; Kontakti. Sezoni fillon me një sezon të rregullt midis dhjetë skuadrave. Drita ka barazuar në shtëpi ndaj Prishtinës (0-0), në kryendeshjen e xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës. € 110 K € 3,75 mio. 22 maj 2020 - 16:12 ; Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur që renditja në tabelën e Superligës dhe garave të tjera seniore të vlejë vetëm për rënien dhe promovimin e klubeve në liga, mirëpo jo për shpalljen e një kampioni. Tabelat + rezultatet. Skuadra e Drenicës ka triumfuar përballë skuadrës së Feronikelit me rezultat 1 me 0. Tabela; Ndeshjet dhe Rezultatet; Lajmet; Shop; Kontakti; Cart 0. This page shows the detailed table for a competition. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. This page shows the detailed table for a competition. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Fitore në këtë xhiro ka marrë edhe Prishtina që fitoi me rezultat 4-0 ndaj Besës, derisa Otto John realizoi het-trik. Golin në këtë duel e ka shënuar në minutën e 90’të,shkruan GazetaBlic Sport. 038 224 093 - 18.10.2020 • 14:16. Superliga e Kosovës në Hendboll. Gjashtë skuadrat e para kualifikohen për një raund të parë play-off, ndërsa katër të fundit luajnë një raund luajtës. Tabela rozgrywek Wybierz sezon: Home; Rreth Nesh. Club(s) name name Effectif Âge Joueurs étrangers Valeur totale ø valeur VM totale ø-VM : 286: 25,4 ans: 77: 23,13 mio. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … Tringe Smajli, 10000 Prishtine, Kosovë. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Në këtë javë triumfoi edhe Drenica si mysafir i Llapit që vazhdon me një formë tejet të dobët, në fitoren minimale 1-0. Me rastin e 3 vjetorit të gjigantit të derivateve Shell Kosova, është organizuar një surprizë e madhe, Shumë kompani ndërtuese në shumë qytetet e në veçanti në Vushtrri janë duke ndërtuar objekte banesore, por, Rr. Kjo xhiro e gjashtë u përmbyll me takimin ën mes të Trepçës ’89 dhe Feronikelit që ishte pa gola. Pas këtyre tri ndeshjeve renditja tabelare është kjo. © 2006-2020 Portali Telegrafi. € 82 mil € 22,43 mi. Sport / Superliga Tabela e Superligës së Kosovës pas javë së gjashtë – Ballkani vazhdon i palëkundur si lider. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e parë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde. This page shows the detailed table of the Superliga e Kosovës in season 20/21. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Feronikeli është lider në tabelë pas 24 xhirove të zhvilluara në Superligën e Kosovës. 16:43 | 6 Prill 2016. Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një takim që ishte tejet dramatik në stadiumin e … Formati i konkurrencës. Ka përfunduar me sukses xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës, por me një numër të vogël të golave të realizuara. € 110 K € SC Gjilani: SC Gjilani: 25: 29,0: 17: 3,63 mio. Compact. Detaillé . € 82 mil € FC Prishtina: FC Prishtina: 34: 24,6: 10: 3,75 mi. SofaScore couvre des scores en direct football et classements, résultats, statistiques et meilleurs buteurs en Superliga e Kosovës. Jump to navigation Jump to search. 11/10/2020 16:18 nga: F K. Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. "Telegrafit". Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Fitorja e Feronikelit ndaj Dritës dhe humbja e Hajvalisë nga Liria, ka bërë që kampioni i Kosovës të kryesojë i vetëm. Tabela Superliga e Kosovës 20/21 . SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Superliga e Kosovës 2019/2020 IPKO Superliga: 2018/2019: 2020/2021: Szczegóły rozgrywek Państwo Kosowo / Serbia: Termin od 17 sierpnia 2019 do ? Superliga zyrtarisht pa kampion, tabela vlen vetëm për rënie dhe ngritje nga liga. Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas xhiros së 24-të (FOTO) 16:43 | 6 Prill 2016. Ka përfunduar me sukses xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës, por me një numër të vogël të golave të realizuara. Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Times Superliga e Kosovës 20/21. Kosovo Superliga 2020/2021 table, full stats, livescores. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Golin në këtë duel e ka shënuar në minutën e 90’të,shkruan GazetaBlic Sport. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Tabelat + rezultatet . maja 2020 Liczba zespołów 12 Liczba meczów 198 Stadiony 11 (w 10 miastach) IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. Materialet dhe informacionet në këtë Superliga 2020/2021: Aktuelle Meldungen, Termine und Ergebnisse, Tabelle, Mannschaften, Torjäger. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. Pavarësisht rasteve të shumta dhe penaltisë së humbur, kryetrajneri i kësaj skuadre, Ardian Nuhiu, pas ndeshjes është shfaqur i lumtur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në këtë përballje. Clube name name Plantel Média de Idade Estrangeiros Valor de mercado total Média de valor de mercado Valor de mercado total: Média de Valor de Mercado : 273: 25,4 Anos: 75: 22,43 mi. M W D L GF GA GD Pt 1. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Compacto. Statistikat e lojëtareve 10 Shkurt 2019 21:18. Superliga e Kosovës në basketboll, rezultatet dhe tabela. Diese Seite zeigt die detaillierte Tabelle eines Wettbewerbs. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … Superliga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Superliga standings and match details (goal scorers, red cards, …). Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. Më të fundit nga FFK Superliga. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e par ë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. € 81 K € 23,13 mio. Superliga e Kosovës - Voici le tableau détaillé du club pour la saison 18/19. Gjilan 60000, Rep. e Kosovës +383 44 29 88 95; info@dritafc.com; dritafcofficial; SportsPress. Tabela completa. League, teams and player statistics. In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. Vëmendja kryesore ishte në derbin e Anamoravës në mes të Dritës dhe Gjilanit që u zhvillua sot (e diele), mirëpo që përfundoi pa gola edhe pse rastet nuk munguan. +383 48 222 355. Tabela # Club. Pa dyshim që më interesante ka qenë ajo ndërmjet Trepçës e Rahovecit, të cilën mysafirët e fituan me vetëm një pikë dallim, 78:77. Clubs du Superliga e Kosovës 20/21. À droite se trouvent les tableaux pour les matchs à domicile et ceux à l’extérieur. Rr. Super Liga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Super Liga standings and match details (goal scorers, red cards, …). Folge Superliga 2020/2021 Tabellen, gesamt, heim/auswärts und Form (letzte 5 Spiele) Superliga 2020/2021 Tabellen.

Weihnachtsmann Himmelpfort 2020, Zulassungsbescheinigung Teil 1, New Yorker Student Subscription International, Schwerbehindertenabgabe Anrechenbare Arbeitnehmer Haufe, Darmspiegelung Nürnberg Nord, Bauernhof Mieten Mülheim An Der Ruhr, Weihnachtslieder Englisch übersetzung, Pappaufsteller Borussia Mönchengladbach, Device Management Ios 14,

Comments are closed.